Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč

Historie

Historie Kratomu sahá tisíce let zpět, do oblasti jihovýchodní Asie, zejména do zemí jako Malajsie, Thajsko, Indonésie, Vietnam a Papua Nová Guinea. Kratom je prášek vyrobený z listů stromu Mitragyna speciosa, který je příbuzný kávovníku. Tento mohutný strom dorůstá výšky až 30metrů. Většina kratomu dovezeného do EU pochází výhradně z Indonézkého ostrova Borneo, kde je z kratomu v současné době velmi lukrativní business. Kratom obsahuje široké spektrum alkloidů, mezi nimiž se význačně vyskytuje 7-hydroxymitrginin, což mu propůjčuje takto unikátní až léčivé vlastnosti.

Zde je podrobnější pohled na historii Kratomu:

Tradiční použití: Místní obyvatelé v Asijských regionech používali Kratom tradičně po staletí. Rolníci ho využívali jako stimulant, který jim pomáhal zvládnout fyzicky náročnou práci na polích. Taktéž byl používán v tradiční asijské medicíně jako přírodní sedativum.

Objev v západním světě: První západní zmínky o Kratomu pocházejí až z 19. století. Holandský botanik Pieter Willem Korthals jej objevil a detailně popsal. Tímto objevem se Kratom dostal do povědomí západního světa. Od té doby se kratom těší vzrůstající oblibě i v západní části zeměkoule.

Výzkum a izolace alkaloidů: V 20. století britský botanik Leonard Wray provedl výzkum na Kratomu a identifikoval psychoaktivní složky rostliny. To vedlo k pokusům o využití Kratomu jako potenciálního léčebného prostředku v západním světě.

Zákazy a politický boj: V některých zemích byl kratom zakázan nebo zdaněn. Jako například v Thaisku, kde byl před nedávnem opět povolen. Politický a lobbistický boj o jeho legální postavení pokračuje dodnes v mnoha zemích.

Různá využití: Kratom byl v těchto regionech používán k relaxaci, zvýšení energie, zmírnění stresu a jako prostředek k zlepšení nálady. V Thajsku byl dokonce součástí rituálního uctívání předků a bohů. Taktéž byl používán v tradiční asijské medicíně jako přírodní sedativum.
Dále se požíval k odvrácení vyčerpání, zlepšení nálady a také úlevy od bolesti.

Celkově má Kratom bohatou historii v jihovýchodní Asii, a jeho využití a legální status v západním světě stále vyvolává diskuse a kontroverze. V České republice je kratom zatím výhradně prodáván jako sběratelský předmět avšak podle aktální situace to vypadá, že by měl být během cca jednoho roku oficiálně zařazen jako regulovaná potravina.


Pokud vás zajímají druhy kratomu a jejich účinky přečtěte si náš článek na toto téma.
https://www.kingkratom.cz/druhy-kratomu-jake-jsou-mezi-nimi-rozdily/

King Kratom logo

Pro vstup na tyto stránky musíte mít minimálně 18 let.

King Kratom logo
Je vám více než 18 let?