Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč

Jak je to se zákazem HHC v ČR?

HHC gummies

Je HHC v Čechách stále legální?

Vláda zařadila psychoaktivní látky HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek, a jejich zákaz bude platit od 1. března 2024. Toto rozhodnutí musí ještě musí projít  notifikaci Evropské komise, což by mělo trvat přibližně 10-20 dní. Podle ministra Vlastimila Válka to vypadá, že zákaz by měl trvat do 1. ledna 2025, kdy by měla začít platit připravovaná novela zákona.

Nařízení o zákazu těchto látek sjednalo ministerstvo zdravotnictví, které toto rozhodnutí odůvodnilo prudkým nárůstem hospitalizovaných a intoxikovaných mladistvých.   https://odok.cz/portal/veklep/material/ALBSD28GHGPQ/

Látka HHC se vyrábí synteticky z kanabidiolu (CBD) nebo tetrahydrokanabinolu (THC). V malých koncentracích může tyto látky obsahovat i konopí včetně technického, a tinktura nebo extrakt z něj. Proto jim ministerstvo zdravotnictví stanovilo z nařízení výjimku, pokud mají obsah nižší než 0,3 procenta. Podle prodejců je dost pravděpodobné, že se bude HHC dále prodávat na černém trhu a vzniknou další nové deriváty, které aktuálně zakázané nebudou. Držení produktů s HHC bude přestupek s pokutou až 15 000 korun, při větším množství bude hrozit i vězení.

Jak se spekulovalo, kratom nebyl zařazen mezi zakázané látky, ale je dost možné, že pokud se vyskytne nějaký obdobný problém s kratomem, který bude exponován médii, bude vláda reagovat stejně i na tuto látku.

King Kratom logo

Pro vstup na tyto stránky musíte mít minimálně 18 let.

King Kratom logo
Je vám více než 18 let?